Szpiegowanie jest powszechne – ludzie się obserwują, podglądają i sprawdzają wszystko. Firmy sprawdzają pracowników, a małżeństwa monitorują siebie bardzo często. Szpiegostwo gospodarcze sprawia, że firmy tracą tajemnice produkcyjne oraz handlowe. Poczucie bezpieczeństwa ma znaczenie, a każdy pragnie czuć się bardzo dobrze oraz bezpiecznie. Podsłuchy montują grupy przestępcze, robiąc to całkiem nielegalnie.

Kto nas kontroluje?

Polaków kontroluje wiele instytucji: ABW, CBŚP, AW, BSW. Takie instytucje działają dobrze oraz solidnie, sprawdzając Polaków oraz firmy, kontrolując różnorodne tajemnice.  Organy ścigania kontrolują poczynania Polaków teraźniejsze oraz przeszłe. Składane są tysiące zapytań o bilingu. W 2014 roku różne instytucje wystosowały aż 2,5 mln takich zapytań. Urządzenia szpiegowskie są pomocne i dają dużą wiedzę. Organy ścigania korzystają ze specjalistycznych sklepów, szukając najlepszego sprzętu. Zaglądają na stronę spydevice.pl. Tam mogą kupić fotopułapki, noktowizory, rejestratory. Miniaturowe i specjalistyczne rejestratory typu audio-wideo, skanery częstotliwości oraz podsłuchy są kupowane. ABW bardzo często sięga po takie urządzenia. Biuro detektywistyczne często odkrywa także sprzęty zainstalowane nielegalnie, wszelkiego rodzaju pluskwy są bardzo często stosowane. Do sklepu przychodzą obywatele szukający urządzeń elektronicznych i mają szczęście je znaleźć. Zapominają jednak, że korzystanie z takich urządzeń wcale nie jest legalne. Wykrywacze podsłuchów są stosowane często przez detektywów, ale też przez zwykłych ludzi. Detektyw-search.pl zajmuje się wykrywaniem takich podsłuchów. Jest to zdecydowanie dobre rozwiązanie dla osób obawiających się, że ktoś ich śledzi i ktoś podąża ich tropem.

Gdzie mogą być podsłuchy?

Podsłuchy mogą być ulokowane w domach, biurach, w telefonach stacjonarnych i telefonach komórkowych, w komputerach. Działanie takich podsłuchów jest naprawdę dość skomplikowane, jeśli to jest bardzo specjalistyczne urządzenie. Monitoring telefonu komórkowego jest bardzo częsty. Specyficzne programy są dobre do tego celu. Jeśli na smartfonie jest taka aplikacja to telefon się zawiesza, jest w nim pogłos, słychać w tle informacje naprawdę ważne dla otoczenia. Jeśli ktoś wie o nas całkiem sporo to znaczy, że jest jakiś podsłuch w telefonie. Wie sporo, ale zna informacje dotyczące np. naszego rozkładu dnia.

Jak zakłada się podsłuch na komórce?

Jest to bardzo łatwe – wystarczy wgrać aplikację w taki aparat. Nie wolno zostawiać komórki leżącej na stole, tam, gdzie wiele osób może mieć do niej dostęp. Ważne jest blokowanie telefonu oraz aktualizacja oprogramowania antywirusowego. Przypadkowe linki mogą być niebezpieczne, podobnie jak wgranie nieznanych aplikacji też może być pewnym problemem. Kody, które pozwalają sprawdzić czy w telefonie nie ma podsłuchu to na przykład #21#, który sprawdza, czy rozmowy nie są przekazywane na inny numer. #62# pozwala sprawdzić na jaki numer są przekazywane takie rozmowy, a #002# pozwala wyłączyć przekazywanie połączeń na pocztę głosową. Warto sprawdzić telefon za pomocą takich kodów.

Podsumowując, telefonu nie zostawia się w przypadkowych miejscach i nie powierza się go przypadkowym osobom. Dyskrecja naszych danych jest bardzo ważna. 

 

Podobne artykuły:

O podsłuchach słów kilka

Czy prywatny detektyw może założyć podsłuch?