Każdy z nas ma jakieś tajemnice, tematy, o których rozmawia tylko z najbliższymi lub najbardziej zaufanymi ludźmi. Mogą one dotyczyć życia prywatnego, czy biznesu, nieistotne, najważniejsze, żeby nikt się o tym nie dowiedział. Ale przecież skąd ktokolwiek miałby przechwycić te informacje, przecież bezgranicznie ufasz ludziom, z którymi rozmawiasz na ten temat, prawda? 

Okazuje się, że jest jeden sposób, ponieważ jest szansa, że nie tylko ty i twój zaufany rozmówca słyszycie wypowiadane informacje. 

Twoje słowa przeciwko Tobie

Podsłuchy, jedne z najczęstszych i najbardziej powszechnych sposobów przechwycenia danych na dowolny temat. To technologia, którą w dzisiejszych czasach może się posłużyć każdy. Podsłuchy są bowiem dostępne na wielu stronach internetowych, a ich instalacja w pożądanym miejscu nie powinna stanowić problemu dla nikogo. Ich pierwowzorów możemy doszukiwać się już w XVIII wieku, jednak to podczas II wojny światowej „przeżyły” swój rozkwit. Możemy sobie tylko wyobrazić ile warta była informacja z obozu aliantów dla nazistów oraz odwrotnie. Następnie obserwowaliśmy bardzo szybki technologiczny progres podsłuchów, a teraz może je mieć każdy człowiek, aby podsłuchać choćby niewiernego partnera, konkurenta w biznesie, czy własnych rodziców.

Podsłuchy stanowią w dzisiejszych czasach niezwykle ważny aspekt wszystkich śledztw kryminalnych oraz detektywistycznych. Są swego rodzaju rejestratorem czynów i słów, które mogą być dowodem na przykład mobbingu w pracy lub próby przekazania łapówki. Zadziwiać może także wybór podsłuchów na rynku. W ofertach wielu sklepów możemy zdobyć urządzenia rejestrujące dźwięk w okolicy telefonu z daną kartą SIM, czy też podsłuchy wbudowane w urządzenia codziennego użytku. Jesteśmy właściwie nabyć urządzenia do obnażenia tajemnic dowolnej osoby, a ich różnorodność pod względem wielkości, sposobu nagrywania i umiejętnością wpasowania się w dane otoczenie jest naprawdę imponująca. 

Wykrywanie podsłuchów

Jeżeli chcemy mieć więc pewność, że nasze rozmowy są w 100% prywatne, nasze tajemnice nie trafiają w niepożądane ręce oraz, że nasz dom to miejsce, w którym nie trzeba się krępować przed powiedzeniem czegokolwiek, konieczne jest przeszukanie wszelkich przestrzeni. Jednak gdzie szukać potencjalnych podsłuchów? Właściwie to mogą być wszędzie, we wszystkich urządzeniach elektrycznych, w szczoteczce do zębów, czy w elementach garderoby. Czy to znaczy, że teraz każdy z nas musi wymienić wszystkie rzeczy w domu? Niekoniecznie. W tym samym tempie co podsłuchy rozwijają się urządzenia do ich wykrywania, a wiele firm oferuje taką właśnie usługę.

Na stronie www.detektyw-search.pl można znaleźć ofertę ludzi, którzy wiedzą gdzie i w jaki sposób szukać podsłuchów. Sami, bowiem nie jesteśmy w stanie przeszukać miejsca zamieszkania, czy pracy przeszukać pod kątem podsłuchów. Chyba każdy zgodzi się, że jeżeli prowadzi własny biznes lub zwyczajnie nie chce, aby ktoś znał jego prywatne tajemnice musi mieć pewność, że nikt nie słucha jego rozmów, czy przemyśleń.

Trzeba powiedzieć, że podsłuchy wpłynęły na rozwój przemysłu detektywistycznego oraz z pewnością pomogły rozwiązać wiele spraw kryminalnych. Jednakże mocno wpłynęło na życie wielu ludzi, którzy muszą zastanawiać się codziennie wiele razy przed wypowiadaniem zdań lub odebraniem telefonu.